Najlepsza darmowa biblioteka online

Mors immatura. Dziecko i śmierć w literaturze i kulturze drugiej połowy XIX i w początkach XX wieku (na tle europejskim)

FORMAT: PDF EPUB MOBI
DATA WYDANIA: 2019-12-29
ROZMIAR NA PLIK: 5,58
ISBN: 9788324235780
JĘZYK: Polskie
AUTOR: Karolina Szymborska
CENA: GRATIS

Wszystko Karolina Szymborska książki, które czytasz i pobierasz od nas

Opis:

Książka dotyczy zagadnienia doświadczenia śmierci dziecka zapisanego w kulturze II poł. XIX i na początku XX wieku. Lektura świadectw tego przeżycia jest propozycją nowatorską, czerpiącą z inspiracji children studies, psychoanalizy oraz krytyki afektywnej. Autorka wprowadza do literatury polskiej, wywiedzioną z tradycji anglosaskiej, kategorię comfort book. W oparciu o bogatą literaturę rodzimą (m.in. Marii Konopnickiej, Aleksandra Świętochowskiego, Stefana Żeromskiego), poświadczającą doznanie straty, rekonstruuje mit konsolacyjny. Ukazuje on, jak w tych szczególnych okolicznościach postać zmarłego dziecka wprowadza w ruch dialektykę wiary i niewiary oraz reorganizuje pojęcie sensu, stając się podstawą dokonywanych przez artystów wyborów egzystencjalnych i literackich.

...ją nowatorską, czerpiącą z inspiracji children studies, psychoanalizy i krytyki afektywnej ... mors-immatura - www.motyleksiazkowe.pl ... .Autorka wprowadza do literatury polskiej wywiedzioną z tradycji anglosaskiej, kategorię comfort book. Mors immatura | Książka dotyczy zagadnienia doświadczenia śmierci dziecka zapisanego w kulturze II poł. XIX i początku XX wieku. | Nauki humanistyczne \ Literaturoznawstwo Nauki społeczne \ Psychologia \ Psychologia ogólna Nauki społeczne \ Psychologia \ Psychologia rozwojowa | Książka dotyczy zagadnienia doświadczenia śmierci dziecka zapisanego w kulturze II poł. XIX i na początku XX wieku. Lektura świadectw tego przeżycia jest propozycją nowatorską ... Mors immatura. Dziecko i śmierć w literaturze i kulturze ... ... . XIX i na początku XX wieku. Lektura świadectw tego przeżycia jest propozycją nowatorską, czerpiącą z inspiracji children studies, psychoanalizy oraz krytyki afektywnej. Autorka wprowadza do literatury polskiej, wywiedzioną z tradycj... Informacje o MORS IMMATURA. DZIECKO I ŚMIERĆ W LITERATURZE... - 9290410033 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-06-28 - cena 29,72 zł...